‪Google+‬‏

מאמרים > אדריכלית > תכנון אדריכלי במאה ה21 - תוכנית אדריכלית לבית פרטי

תכנון אדריכלי | נילי חביבתחום האדריכלות נהנה בעשור האחרון מחשיפה אל טכנולוגיות חדשניות מתקדמות, כאשר אחד מביטוייה של אותה קדמה טכנולוגית הוא תכנון אדריכלי ממוחשב בתלת ממד, המעניק הן לאדריכל והן ללקוח את אפשרות לראות כיצד התכנון שעל הנייר קורם על הצג עור וגידים עוד בטרם הונחה ולו אבן אחת בשטח הבנייה המתוכנן.

 

התכנון הממוחשב מאפשר קבלת החלטות תכנוניות, תוך כדי שיפור משמעותי של התוצאות הסופיות בהתאם למודל התלת ממדי המדויק והאמין, תוך מזעור הסיכונים והחשש להפתעות בלתי צפויות בתום הפרויקט.יתרונו הנוסף של המודל התלת ממדי הוא היכולת לערוך הדמיות הנוגעות אל השפעותיו של אור השמש על המבנה, גורם המהווה פרמטר משמעותי ביותר בבניה הירוקה.

 

תוכנית אדריכלית לבית פרטי בגישת הבנייה הירוקה

 

תכנון אדריכלי נכון, המשלב בתוכו את גישת הבנייה הירוקה מכניס אל המשוואה מגוון רחב של פרמטרים חשובים ביותר החל מתכנון החזית וגודל החלונות  (למשל חלונות גג גדולים יספקו תאורה טבעית), דרך ההצללות בהתאם לזווית השמש בשמים ועצמתה בשעות היום השונות, וכלה בתכנון מיקומם של גופי התאורה בחלל המבנה, תוך בחינת השפעתה של התאורה המלאכותית על התוצאה המוגמרת.

 

השימוש בתכנון אדריכלי דיגיטאלי ככלי מסייע מאפשר להגדיר את המבנה על חלליו השונים בהתייחס אל מיקומם, צורתם וגודלם, תוך התייחסות אל פרמטרים משתנים, ולתכנן את המבנה בדרך הפונקציונאלית המיטבית, בהתאם לטעמיו, צרכיו והעדפותיו של הלקוח.

 

אדריכלות בהתאם לפונקציונאליות, טעמו האישי וצרכיו של הלקוח

 

יחד עם זאת, על אף הקדמה הטכנולוגית המתאפיינת בעידן העכשווי, תוכנית אדריכלית לבית פרטי ועיצוב פנים מושפע לא רק מכלים טכנולוגיים מתקדמים אלא מניסיונו, מקצועיותו ורמת הידע של האדריכל, ונילי חביב היא אחת האדריכליות המובילות בתחום התכנון האדריכלי לאולמות, חנויות, בתים פרטיים, משרדים וכדומה.

 

הקשר של נילי חביב עם הלקוח מתחיל כבר בשלבים הראשוניים של גיבוש הקונספט והבניית הפרוגראמה ועד לשלבי התכנון סופיים, המורכבים מבחירת חומרי הגלם, תכנון הנגרות, התאורה והעיצוב, תוך התאמה אל צרכיו האינדיבידואליים של הלקוח, טעמו האישי והתקציב אשר נקבע מראש, עד להגשמת המטרה בדרך המושלמת ביותר.חשוב לזכור כי חלל אשר תוכנן ועוצב באופן נכון הינו חלל אסטטי ופרקטי כאחד, ומותאם בדיוק להעדפותיו האישיות של הלקוח.

 

תחום האדריכלות נהנה בעשור האחרון מטכנולוגיות חדשניות מתקדמות, כאשר אחד מביטויי הקידמה טכנולוגית הוא תכנון אדריכלי ממוחשב בתלת ממד, המעניק לאדריכל וללקוח אפשרות לראות כיצד התכנון שעל הנייר קורם על גבי הצג עור וגידים עוד בטרם הונחה ולו אבן אחת בשטח הבנייה

מאמרים דומים:

עיצוב פנים דירות - מקצועי או חובבני? עיצוב פנים דירות חדשות או ישנות הוא משימה מורכבת ורגישה גם לאנשי מקצוע וכדאי לשקול היטב את היתרונות והחסרונות של עיצוב הדירה בכוחות עצמכם. נילי חביב, המתמחה בעיצוב פנים ותכנון אדריכלי, מסבירה על תהליכי העיצוב ועוזרת להפוך את ההחלטה לקלה יותר. קרא עוד
עיצוב פנים משרדים כל חברה מוכרת שירות או מוצר, וחברות רבות מתחרות על אותם פלחי שוק, כשכל חברה רוצה להיות מממותגת בצורה נבדלת, שתייחד אותה משאר המתחרות. עיצוב פנים משרדים הוא חלק חשוב ובלתי נפרד ממיתוג החברה, והוא מהווה כרטיס ביקור כלפי האורחים במקום, קובע את הרושם הראשוני קרא עוד
כל הסודות של עיצוב בית כפרי ביתו של אדם מבצרו כמאמר האמרה הידועה אך ביתו של אדם צריך להיות גם מקום מפלטו מלחצי היום-יום ומקום להירגע בו עיצוב בית כפרי הפך לפופולרי מאוד קרא עוד

מתעניינים וחושבים על הבית המיוחד שלכם? השאירו פרטיכם כאן ואצור עמכם קשר בהקדם

‪Google+‬‏